ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β' ΕΣΚΑΝΑ

ΑΡΩΜΑ ΑΝΟΔΟΥ !!!
Γλυκιά ήττα γνώρισε η Αντρική μας ομάδα στο χθεσινό της εκτός έδρας παιχνίδι.
Αποτέλεσμα : Α.Ο.Ν.Α - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 81 - 69
Χαρακτηριστικό του αγώνα ότι στο πρώτο 10λεπτο είμασταν μπροστά 10 πόντους με πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας, αλλά και καθαρότερο μυαλό, είναι η αλήθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα του ΑΟΝΑ έσφιξε οι παίκτες μας ήταν άστοχοι, αλλά τελικά υπήρξε καθαρό μυαλό στο τέλος, ευστοχία στις κρίσιμες βολές και ήρθε αυτή η γλυκιά ήττα. Να θυμήσω εδώ ότι στο πρώτο παιχνίδι είχαμε κερδίσει με 20 πόντους διαφορά και σε περίπτωση ισοβαθμίας είμαστε καλύτεροι.

Τώρα ΟΛΟΙ στο τελευταίο παιχνίδι με την Ένωση Αρμενίων στο κλειστό μας Πέμπτη 29/04/2010 ώρα 21:00 να πανηγυρίσουμε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ άνοδο στην Α΄ΕΣΚΑΝΑ.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και φυσικά στον κόουτς μας.
Και ένα υστερόγραφο. Με πολύ μεγάλη χαρά είδαμε κόσμο ΔΙΚΟ μας στο γήπεδο έστω και αν παίζαμε εκτός έδρας. Υπήρχαν νέα παιδιά που επεφυμούσαν την ομάδα μας συνέχεια. Πάντα τέτοια!!!